Součástí Grammy bude 3D Jackson

Los Angeles - Pořadatelé letošního udílení hudebních cen Grammy připravují velkolepé představení na počest zesnulého zpěváka Michaela Jacksona. Součástí show bude také 3D videoklip, který popová hvězda natočila před svou smrtí. Vznikl k písni Earth Song a měl být ústředním bodem jeho chystaných koncertů v Londýně.

Podle producenta Kena Ehrlicha to bude poprvé, co udílení hudebních cen zpestří 3D videoklip. Na pódiu k videoklipu zazpívají Usher, Céline Dionová, Carrie Underwoodová, Jennifer Hudsonová a Smokey Robinson. Michael Jackson bude při slavnostním večeru oceněn za celoživotní dílo.

Hudební ceny Grammy se udělují ve více než stovce kategorií od rapu, folku, gospelu po jazz, klasickou hudbu a mluvené slovo. Hlasují v nich odborníci působící v hudebním průmyslu. Ceny budou udělovány v noci na 1. února v Los Angeles.

Jackson's This Is It In Your Room

O pár dní dříve, 26. ledna, vyjde na DVD i Blu-ray disku hudební film o Jacksonovi This Is It. V českých kinech snímek vidělo koncem loňského roku přes 282 tisíc lidí. This Is It mapuje období od dubna do června 2009 a vznikal z víc než stovky záběrů pořízených při nácviku show, s níž se měl Jackson vrátit na koncertní pódia.

„DVD Michael Jackson's This Is It vyjde jako standardní jednodiskové za cenu 199 korun) a v limitované dvoudiskové edici za 399 Kč. Ještě více a v dokonalém rozlišení naleznou fanoušci na Blu-ray disku s doporučenou cenou 799 korun,“ uvedl Petr Slavík z Bontonfilmu. 

Jednodiskové DVD obsahuje vedle filmu také záznam zkoušek, Michaelovy vzpomínky, krátký film Muž v rukavičkách a ukázky z konkurzů, při nichž hledali nejlepší světové tanečníky. Limitovaná dvoudisková edice je navíc rozšířená o filmy, které vedle Michaela představují tanečníky, hudebníky a vokalisty. Všechny bonusy jsou opatřeny českými titulky.