Na Staroměstském náměstí se hrálo na pomoc Haiti

Praha - Osmihodinový koncert na podporu zemětřesením poničeného Haiti se uskutečnil na Staroměstském náměstí v Praze. Na koncertě vystoupili Lucie Bílá, Monika Absolonová, Yvetta Blanarovičová nebo finalisté Česko Slovenské SuperStar, celkem téměř 40 interpretů. Pomocí dárcovských SMS se podařilo během první poloviny koncertu vybrat 2 667 000 Kč, další dva miliony darovala městská část Praha 6. 

„Lidé přicházejí, poslechnou si pár písniček a odcházejí,“ informovala o počtu diváků, kteří v mazivém počasí dorazili, zpravodajka Petra Schubertová. Ve večerních hodinách přihlíželo kolem 400 lidí. Po 17. hodině diváky přivítal primátor hlavního města Pavel Bém a předseda vlády Jan Fišer, o hodinu později ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek. 

Podle autora myšlenky koncertu Petra Sirotka z Českého rozhlasu každý z oslovených umělců, který měl volno, přišel bez nároku na honorář. „Do dneška nám chodí e-maily od dalších, kteří by chtěli vystoupit, ale to opravdu nejde,“ řekl Sirotek.

Video ČR uspořádala velkou charitativní akci pro Haiti
video

ČR uspořádala velkou charitativní akci pro Haiti

ČR uspořádala velkou charitativní akci pro Haiti

21. 1. 2010

Petra Schubertová informuje ze Staroměstského náměstí

Na koncertech pro Haiti se vybralo téměř 8 milionů korun

U mobilní policejní budky na náměstí se nacházely dvě kasičky organizace Člověk v tísni. Tvar pro SMS pro podporu zničeného ostrova je stále DMS SOSHAITI na číslo 87777.

Společnost Člověk v tísni na dnešní večer připravila další pražský humanitární koncert - v klubu La Fabrika na něm od 20 hodin vystoupili například Michal Pavlíček, Monika Načeva nebo Aneta Langerová. Koncert moderovaný Evou Holubovou s Marcelou Augustovou v přímém přenosu uvedla ČT1. Z videozáznamu diváky oslovil bývalý prezident ČR Václav Havel. Celková vybraná částka dosáhla osmi milionů korun.

Myšlenka zorganizovat v Praze hned dva dobročinné koncerty se zrodila minulý týden. Česko je první zemí, která připravila akci pro Haiti v takovém rozsahu. S Haiti vyjadřují solidaritu i umělci ve světě. Společnou píseň pro tuto příležitost složila třeba britská rocková skupina U2 s rapperem Jay-Z a producentem Swizzem Beatzem.

Sbírka na pomoc Haiti
Zdroj: ČTK
Autor: Michal Krumphanzl