Herci ocenili Hanebný pancharty

Los Angeles – Sdružení filmových a televizních herců (SAG) udělovalo v Los Angeles výroční ceny. Podle herců je nejlepším filmem minulého roku snímek režiséra Quentina Tarantina Hanebný pancharti. Cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli si odnesli Sandra Bullocková a Jeff Bridges. Za vedlejší role pak ocenění získali Rakušan Christoph Waltz a Mo˙Nique.

Tarantinovi Hanebný pancharti měli celkem tři nominace. Dvě z nich proměnili. Kromě ceny za nejlepší film uspěl i představitel krutého nacistického plukovníka Christoph Waltz. Tento Rakušan získal ocenění za svůj výkon ve vedlejší roli. 

Situace z předávání Zlatých glóbů se opakovala také v dalších třech hereckých kategoriích. Za hlavní mužskou roli si i tady cenu odnesl Jeff Bridges za svého countryového zpěváka ze snímku Crazy Heart. Nejlepší herečkou je Sandra Bullocková, která se ve filmu The Blind Side stará o mladíka v nouzi, z něhož se pak stane fotbalová hvězda. Ocenění SAG za vedlejší roli si odnesla Mo˙Nique za roli násilnické matky ve filmu Precious: Based on the Novel Push by Sapphire. 

Za nejlepší herecký výkon v televizním filmu či minisérii ocenilo sdružení herce Kevina Bacona za účinkování v Taking Chances a Drew Barrymoreovou za Grey Gardens. Cena za celoživotní dílo připadla Betty Whiteové. 

O cenách SAG (Screen Actors Guild Awards) rozhodují filmoví a televizní herci, kteří také z velké části hlasují o Oscarech. Výsledky tak často ukazují na favority, kteří by mohli získat ceny americké filmové akademie.

Sandra Bullocková
Zdroj: Photo Bucket
Autor: Aarif Iman