Daria Klimentová sezve do Prahy hvězdy baletního světa

Praha - Oslavit své 1000. představení se rozhodla na jevišti pražského Národního divadla (ND) světoznámá primabalerína českého původu Daria Klimentová. 10. a 11. března se uskuteční slavnostní galavečery, na nichž vystoupí vedle Klimentové další taneční hvězdy z celého světa. Na večery, kterými bude provázet Marek Eben, zbývají v pokladnách ND poslední vstupenky.

Klimentová, přes deset let primabalerína Anglického národního baletu, není pražskému publiku neznámá. Od roku 2007 vystupovala příležitostně v představení Labutí jezero ve Státní opeře Praha. Představila se rovněž při galavečerech Setkání v Praze v Národním divadle. Studenti tance ji znají z letních kurzů Master Classes, které organizuje v prostorách Baletu ND.

Klimentová připravila do Národního divadla speciální večery plné virtuozity, emocí a zábavy, ve kterém chce divákům představit další hvězdy baletního nebe z celého světa a zároveň poděkovat svým obdivovatelům v Praze. Pro její fanoušky to bude jedna z posledních příležitostí vidět ji tančit v Praze.

Česká televize připravila v roce 2008 o Klimentové dokument, který nyní nabízí volně ke zhlédnutí v iVysílání ČT.

Během večera vystoupí první sólista Friedemann Vogel ze Stuttgart Ballett, jehož spolupráce s Dariou je srovnávána s legendární dvojicí M. Fontaine a R. Nurejev. Mezi hosty se dále objeví maďarský tanečník Tamás Solymosi nebo Jan-Eric Wikstrom z Královského švédského baletu, další partner Klimentové.

Hvězda newyorského divadla American Ballet Theatre Daniil Simkin vystoupí s Marií Kochetkovou, první sólistkou souboru San Francisco Ballet. Herman Cornejo, hvězda newyorského American Ballet Theatre, zatančí choreografii Duch růže s mladou sólistkou z English National Ballet Adelou Rámirez. Ta se představí také po boku svého partnera Jamese Forbarta za klavírního doprovodu vynikajícího Jonathana Stilla.

Daria Klimentová - Balet Gala

Vystoupí:

Daria Klimentová (English National Ballet)

Joan Boada (San Francisco Ballet)

Herman Cornejo (American Ballet Theatre)

Natalia Domracheva (Kiev National Ballet)

James Forbart (English National Ballet)

Marie Kochetkova (San Francisco Ballet)

Marie Linqvist (Royal Swedish Ballet)

Vadim Muntagirov (English National Ballet)

Adela Ramírez (English National Ballet)

Daniil Simkin (American Ballet Theatre)

Tamás Solymosi (National Ballet Budapest)

Erina Takahashi (English National Ballet)

Friedemann Vogel (Stuttgart Ballett)

Jan-Eric Wikstrom (Royal Swedish Ballet)