We are the World pomůže po Africe i Haiti

Los Angeles - Více než 75 pěveckých hvězd nazpívalo v Los Angeles novou coververzi světového hitu z roku 1985 We are the World. Výtěžek z prodeje nahrávky půjde podle producenta Quincyho Jonese na pomoc pro Haiti postižené ničivým zemětřesením. Tento singl poprvé zazní 12. února během slavnostního zahájení zimních olympijských her ve Vancouveru na americké televizní stanici NBC.

Šestihodinového nahrávacího maratonu se v pondělí zúčastnila plejáda slavných umělců různých hudebních žánrů i věku: od třiaosmdesátiletého Tonyho Bennetta až k patnáctiletému Justinu Bieberovi. Mezi dalšími účastníky projektu byli například Céline Dionová, Kanye West, Natalie Coleová, Jennifer Hudsonová či Akon.

Nahrávalo se v losangeleském studiu Henson Recording, kde vznikla před 25 lety i původní nahrávka. Tehdy před mikrofonem také stály desítky známých zpěváků, například Diana Rossová, Billy Joel, Ray Charles, Bob Dylan, Tina Turnerová, Stevie Wonder nebo Willie Nelson.

Song We are the World, který napsali Lionel Richie a Michael Jackson, vydělal v roce 1985 více než 50 milionů dolarů na pomoc africkým zemím.