Radujte se, veselte se, přichází rok Tygra

Praha – Stylové koncerty „Songfest.cz – rok Tygra 2010“, na kterých zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a řada dalších hudebníků a umělců oslaví příchod nového roku dle lunárního kalendáře, začínají dnes v pražském Paláci Akropolis. O den později se program přesune do Filharmonie Hradec Králové, 13. února pak do Městského divadla Český Krumlov. Ve všech městech je již od 16:30 do 19 hodin připraven pro příchozí dětský program, na který je vstup zdarma: pohádky a hry, ukázky z nových dětských knížek Daniely Fischerové a Pavlíny Brzákové, divadelní improvizace s mladými lektory divadla Alfred ve dvoře.

Koncerty začínají v 19 hodin. Děti do 10 let mají vstup zdarma. Všechny vstupenky budou zařazeny do „buvolí tomboly“ Jaroslava Duška. Výherci dostanou „tygří dárek“ ze ZOO Praha. Pozor! Navíc dárek pro všechny návštěvníky narozené ve znamení Tygra – tj. v letech v letech 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010!

„Rok 2010 je ve znamení Tygra, který je v tradiční čínské kultuře králem zvířat. Je to inteligentní dravec, patří mezi jedno z nejsilnějších zvířat v přírodě, a proto i lidé narození v roce Tygra oplývají silou a mocí. Jsou to optimisté s tuhým kořínkem. Lunární rok Tygra, který začíná 14. února, bude rokem dynamiky, síly a pozitivního pohybu,“ říká Feng-yün Song, hlavní účinkující a zároveň pořadatelka koncertů, která zde uvede premiéru svých nových písní a se svými seminaristy představí energickou a harmonizující „hlasovou malbu“.

Video Feng-yün Song hostem pořadu Před polednem
video

Feng-yün Song hostem pořadu Před polednem

Akce se koná již podeváté a potřetí se moderátorského žezla ujme Jaroslav Dušek. Sám ve znamení Buvola symbolicky předá štafetu přicházejícímu Tygrovi. Součástí večerů je kromě hudby i stylový doprovodný program: barevný jarmark, čajovna, bio ochutnávky, buvolí tombola, lví tanec, kendo show, nepálský tanec, indický kathak, cikánský tanec a na závěr po koncertech i Tygří tančírna.

Hosté se budou v každém z měst mírně lišit - 5. února v pražském Paláci Akropolis se mohou diváci těšit také na divokou kapelu Čankišou, dále Vladimíra Václavka, Jaroslava Kořána, nevidomého dětského hudebníka Roberta Lombina, čínského klarinetistu Gua Chuanqiho a tchajwanskou pianistku Li Yixian. 6. února ve Filharmonii Hradec Králové vystoupí kromě obou hlavních protagonistů hudebníci Ondřej Smeykal, Vladimír Václavek, Jaroslav Kořán, japonská hudebnice Kayoko Zemanová a Lidová muzika z Třemošné. A 13. února do Městského divadla v Českém Krumlově dorazí také Dagmar Andrtová-Voňková, Amit Chatterjee Trio, Jaroslav Kořán, Ivana Hessová, Anežka Hessová, Trn v Oku a nepálská tanečnice Tej Kumari Thakuri. 

Feng-yün Song

pochází z čínské Sibiře, studovala jak pekingskou operu, tak klasický evropský zpěv a během celé své hudební i pedagogické praxe se snaží o propojování prvků východních a západních kulturních tradic. I proto založila občanské sdružení Feng-yün Song o. s., pod jehož jménem pořádá nejrůznější hudební akce či semináře podporující mezikulturní dialog. „Oslavou nového lunárního roku chceme především nabídnout zajímavý kulturní program a případnou alternativu k tradičnímu Silvestru,“ uzavírá Feng-yün Song.

Feng-yün Song
Feng-yün Song
Více fotek
  • Feng-yün Song zdroj: ArtsMarketing http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1407/140632.jpg
  • Feng-yün Song autor: ČT24, zdroj: ArtsMarketing http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1407/140631.jpg