Naděje kape už deset let. Narozeniny slaví beneficí

Praha – Deset let rosteme s vámi zní podtitul benefičního koncertu Kapky naděje, který připomene desetiletí existence tohoto nadačního fondu. Koncertem, který bude Česká televize vysílat v přímém přenosu od 21:00 na ČT1, vyvrcholí druhý ročník celorepublikového charitativního projektu Strom naděje a splněných přání. Pomoci splnit přání těm, kteří potřebují, budou moci lidé i během večera. Narozeninovým programem provedou Vendula Auš Svobodvá a Petr Šiška.

Koncertu v pražském kostele Sacre Coeur se účastní řada známých osobností – Karel Gott, Hana Zagorová, Miro Žbirka, Monika Absolonová aj., které společně zazpívají píseň složenou Michalem Davidem právě pro tuto příležitost. Že má pomoc, o kterou se Kapka naděje snaží, smysl, připomene holčička, která v roce 2000, kdy byl nadační fond založen, onemocněla leukémií. Zákeřnou nemoc překonala a nyní společně s Kapkou naděje slaví desáté narozeniny.

Na charitativní koncert přijdou také ti, kteří se do projektu Strom splněných přání zapojili. Hlavními aktéry bylo sedm nemocnic v sedmi krajích a sedm vybraných škol, jejichž žáci připravovali zábavní program pro své nemocné kamarády. Cílem akcí, nad kterými převzala patronát vždy nějaká známá osobnost, bylo mimo jiné zapojit děti do charitativní činnosti a vzbudit v nich zájem a chuť pomáhat druhým.

Nadační fond Kapka naděje pomáhá dětem s poruchou krvetvorby, s nádorovým onemocněním nebo těm, které potřebují transplantaci kostní dřeně. Za deset let své existence vybral více než 120 milionů korun. Přispět na dobrou věc mohou diváci i během benefičního večera – zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč.


Nadační fond Kapka naděje založila Vendula Auš Svobodová v roce 2000. Původně byl spojen především s klinikou dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol. Za první peníze zakoupili specializovaný přístroj na diagnostiku leukémie v hodnotě 90 tisíc dolarů (dnes 1,7 milionu korun). V současné době fond svou činnost zaměřuje po celé republice.

Lidé, kteří chtějí fond podpořit, mohou kromě jednorázové dárcovské SMS přispívat i pravidelně každý měsíc. Stačí odeslat zprávu ve tvaru DMS ROK KAPKANADEJE na číslo 87777. Více informací na stránkách Kapky naděje.