JPMorgan Chase si polepšila o stovky procent

New York - O příjemné překvapení se dnes na trzích postarala americká banka JPMorgan Chase, která zveřejnila čtvrtletní výsledky svého hospodaření. Ve třetím kvartále se čistý zisk banky vyšplhal na 3,6 miliardy dolarů, tedy asi 63 miliard korun, což je proti stejnému období loni nárůst o celých 583 procent. Výsledek je mnohem lepší, než čekali analytici.

Za výrazné zlepšení ziskovosti vděčí JPMorgan hlavně růstu příjmů z nových úpisů v divizi investičního bankovnictví. Problémem ale stále zůstávají špatné úvěry. Ztráta v této kategorii se dokonce prohloubila, právě vysoký růst příjmů jinde ale bance zajistil, že celkově si vede mnohem lépe.

Zisk na akcii činil 82 centů, a zvýšil se tak proti zisku devět centů o rok dříve. Analytici v anketě agentury Thomson Reuters v průměru čekali, že banka vytvoří na jednu akcii zisk 52 centů. JPMorgan je první z trojice významných bank, které tento týden hlásí čtvrtletní výsledky.

Akcie JPMorgan v elektronických systémech před zahájením obchodování na burze v New Yorku vykazují nárůst o zhruba 3,7 procenta. Jejich kurz se tak dostal na 47,36 dolaru a je na novém letošním maximu.