Společnost GTS Travel přišla o licenci na vydávání letenek

Praha - Cestovní kancelář GTS Travel přišla o licenci, která jí umožňuje vydávat letenky. Licenci jí odebralo Mezinárodní sdružení leteckých dopravců (IATA) poté, co firma neuhradila částky v řádu několika set tisíc korun. Se společností od října ukončil spolupráci i autobusový dopravce Eurolines, jehož jízdenky firma prodávala. Píšou to dnešní Hospodářské noviny. Zástupci GTS Travel se k tomu prý nechtěli vyjádřit.

Se společností GTS Travel skončil i autobusový dopravce Eurolines

„Jednotlivé pobočky GTS Travel dosud nesplatily své závazky, a proto jsou prohlášeny za neschopné splácet. IATA zároveň požaduje okamžité vyúčtování a uhrazení dlužných částek,“ stojí ve zprávě IATA, kterou rozeslala členským leteckým společnostem a kterou má list k dispozici. Letenky však i v pátek šlo na pobočkách GTS Travel bez problémů objednat. Společnost bez licence totiž situaci řeší prostřednictvím partnerských firem.

Se společností ukončil kvůli dluhům spolupráci i autobusový dopravce Eurolines. „Od konce září s GTS Travel nespolupracujeme z důvodu neuhrazených pohledávek za dva měsíce,“ řekla HN prokuristka Eurolines Pavla Lauermanová.

GTS Travel na českém trhu působí již 18 let. Kromě letenek a jízdenek nabízí pobyty po celém světě, studijní a jazykové pobyty v zahraničí, pracovní programy, středozemní a zaoceánské plavby a různé specializované programy.