Bankou roku 2009 je Česká spořitelna

Praha - Bankou roku 2009 se v hlasování odborníků stala Česká spořitelna, která tak letos předstihla Komerční banku a loni vítěznou Raiffeisenbank. Bankéřem roku byl vyhlášen generální ředitel České spořitelny Gernot Mittendorfer. Postavení nejlepší pojišťovny obhájila Kooperativa. Výsledky osmého ročníku soutěže Fincentrum Banka roku, jejímž mediálním partnerem je i ČT24, dnes slavnostně vyhlásili organizátoři.

Předseda organizačního výboru ocenění Petr Stuchlík řekl, že se počty získaných bodů nezveřejňují, ale Česká spořitelna vyhrála hlavní kategorii s náskokem. „Česká spořitelna zaujala v tom složitém roce 2008 zejména svojí stabilitou. Lidé v horších časech vždy obracejí ke známým a spolehlivým značkám, méně experimentují a co si budeme povídat Česká spořitelna je stále pro většinu Čechů, ať už to jsou odborníci nebo běžní občané, symbolem stability a jistoty, na kterou se mohou spolehnout.“ řekl Stuchlík.

Důvěru klientů v Českou spořitelnu potvrdila i kategorie 'nejdůvěryhodnější banka roku', v níž o pořadí rozhoduje průzkum agentury STEM/MARK mezi veřejností. V tomto hodnocení byla druhá Komerční banka a třetí ČSOB. Rovněž v kategorii 'bankéř roku' získal ocenění generální ředitel České spořitelny Gernot Mittendorfer.

Video Banka roku 2009
video

Banka roku 2009

Nejdynamičtější je Raiffeisenbank

Nejdynamičtější bankou se stala Raiffeisenbank, která podle Stuchlíka dokázala úspěšně převzít firmu eBanka a nadále vykazuje růst. Pořadí stavebních spořitelen již osmý rok po sobě ovládla Modrá Pyramida a mezi penzijními fondy naopak vůbec poprvé uspěla společnost Allianz.

Soutěž Fincentra se snaží upozornit na finanční instituce působících v ČR a jejich služby a produkty. Základním kritériem je zaměření na drobnou klientelu. V minulých ročnících se soutěž jmenovala MasterCard Banka roku. K dalším soutěžím na finančním trhu patří například Zlatá koruna nebo ocenění Hospodářských novin.