Credit Suisse je opět v zisku, výsledek překonal odhady

Curych - Švýcarská bankovní skupina Credit Suisse Group ve třetím čtvrtletí vytvořila čistý zisk 2,4 miliardy franků (asi 41,09 miliardy korun). Je to její nejlepší výsledek v letošním roce a návrat k zisku po několikaměsíčním období ztrát. Ve třetím čtvrtletí loňského roku banka hospodařila se ztrátou 1,26 miliardy franků. Výsledek vysoko překonal odhady analytiků, kteří v anketě agentury Reuters čekali zisk 1,6 miliardy franků. Podobně jako její američtí konkurenti Credit Suisse těžila především z vysoké poptávky po investičním bankovnictví. Zisk před zdaněním z investičního bankovnictví činil 1,7 miliardy franků.

Management uvedl, že dosavadní tempo výkonnosti by si měla skupina udržet. Credit Suisse bývala „dvojkou“ na švýcarském bankovním trhu. Po problémech, s nimiž se potýká její hlavní domácí rival UBS, jí ale nyní patří prvenství. V privátním bankovnictví banka získala nové peníze v objemu 13,1 miliardy franků.

Credit Suisse v úterý informovala o nové struktuře odměňování managementu. Nyní pokračuje ve snižování bilance a posilování kapitálové základny. Hlavní ukazatel kapitálové síly vzrostl na 16,4 procenta, což znamená, že Credit Suisse je v současné době jednou z nejlépe kapitalizovaných bank na světě.