Dopravu z Ruzyně budou zajišťovat Fix a AAA radiotaxi

Praha – Pražské ruzyňské letiště vybralo své vlajkové provozovatele taxislužby. V tendru zvítězily společnosti Fix a AAA radiotaxi. Jejich nabídky přesáhly minimální požadovanou měsíční provizi o 37 a 32 procent. S oběma firmami již vedení Letiště Praha podepsalo smlouvy. Své služby začnou vítězové tendru před letištními halami nabízet příští rok v květnu. Oba budou mít k dispozici minimálně 140 vozů a deset mikrobusů.

Nabídku do výběrového řízení na provozovatele taxislužby na Letišti Praha podali celkem čtyři uchazeči. Rozhodujícími posuzovanými kritérii byla úroveň podnikatelského záměru a nabídnutá cena. „Jsem velmi rád, že se nám díky tendru podařilo získat do výnosů Letiště Praha devět milionů korun ročně navíc ve srovnání s letoškem, a to při zachování vysoké kvality služeb,“ uvedl generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák.

Dvě konkurující si společnosti mají být podle ředitelky pro neletecký obchod Marty Guthové zárukou kvality služeb a vstřícného vztahu se zákazníky. Cena taxislužby je regulovaná magistrátem Prahy na maximálně 28 korun za kilometr.

AAA radiotaxi i Fix již mají s dopravou cestujících z Ruzyně bohaté zkušenosti. Firma Fix dosud na letišti působila jako provozovatel individuální dopravy za fixní ceny podle přepravních pásem a AAA radiotaxi na Ruzyni provozovala taxislužbu.

Stávající provozovatelé skončí až v dubnu

Kvůli doběhu platných nájemních smluv bude do konce dubna příštího roku pokračovat systém, který kombinuje nabídku taxislužby, individuální smluvní přepravy a smluvních minibusů.

Dosud na letiště jezdily vozy tří taxislužeb. Vedle žlutých AAA radiotaxi ještě Airport Cars a minibusy Cedaz. Ročně služby taxíků na letišti využije kolem čtyř milionů cestujících, tedy téměř třetina všech pasažérů. Češi jsou jejich druhými nejčastějšími uživateli hned po Angličanech.