Klienti SkyEurope žádají o proplacení letenek, někteří úspěšně

Praha – Tisíce osob zažádaly u českých bank o úhradu letenek zkrachovalé letecké společnosti SkyEurope a stále více z nich peníze také dostává. Zahájení proplácení nově oznámila Československá obchodní banka, Raiffeisenbank se plánuje přidat příští týden. Několik týdnů již peníze za reklamované letenky rozdělují například Česká spořitelna a Komerční banka. Banky hradí letenky zaplacené platební kartou.

„Zpracovatelská banka uznala reklamace jako oprávněné. Reklamované částky transakcí budou připisovány postupně dle data uplatnění reklamace a kapacitních možností,“ uvedl mluvčí ČSOB Ivo Měšťák s tím, že banka eviduje asi 1 600 žádostí. Česká spořitelna podle mluvčí Kristýny Havligerové odškodnila stovky lidí z několika tisíc evidovaných žádostí. Peníze začaly cestujícím vracet i banky na Slovensku.

Slovenský nízkonákladový přepravce SkyEurope je v konkurzu od začátku září. Firma SkyEurope v posledních týdnech před zastavením provozu prodala kolem 280 tisíc letenek na lety, které už neuskutečnily. Podávat reklamace na nevyužitou letenku mohou cestující i nadále, a to až do uplynutí 120 dní ode dne plánovaného odletu. K ní musí přiložit i letenku, případně potvrzení rezervace.