Slavnostní představení Windows 7 bylo skromnější

New York – Šéf společnosti Microsoft Steve Ballmer dnes v New Yorku uvedl nový operační systém Windows 7. Představil ho na zvláštním setkání s novináři ve čtvrti SoHo, které firma přenášela i po internetu. Zdůraznil, že systém, jenž se na celém světě prodává od dnešní půlnoci, firma tvořila s ohledem na přání uživatelů. Propracovanější grafika, svižnější funkčnost - to jsou nové Windows.

 

„Ví se o mně, že se snadno rozohním. A není příliš mnoho věcí, které by mě rozohnily více než začít prodávat a dodávat našim zákazníkům Windows 7,“ uvedl Ballmer. Uvedení systému Windows 7 je nicméně skromnější, než jakých se dočkaly jeho předchůdci. Windows Wista například firma představila na nákladné party na newyorském Times Square.

Podle Microsoft se například zjednoduší vytváření domácí sítě, a tím i spolupráce jednotlivých propojených zařízení v domácnosti. Jednodušší prý bude také správa bezdrátových sítí a připojování se k nim. Systém vedle toho obsahuje nové bezpečnostní prvky a nové grafické prostřed, které podobně jako Windows Vista mimo jiné pracuje s průhlednými okny a využívá ke svému běhu grafickou kartu, což ulehčuje procesoru počítače.

Video Reportáž Ondřeje Kleina a Jana Spilky
video

Reportáž Ondřeje Kleina a Jana Spilky

Microsoft očekává, že Windows 7 napraví reputaci předchozího nepříliš úspěšného operačního systému Windows Vista. „Nové windows by mohly pověst operačních systémů od microsoft vylepšit a ukázat, že Microsoft se může znovu stát technologickou jedničkou,“ řekl analytik Pacific Crest securities Brendan Barnicle.