Na boby a sáňky se stojí fronty, není jich dostatek

Praha – Přívaly sněhu jedněm dělají vrásky na čele, druhým zlepšují náladu. Tak či tak, poptávka po bobech a saních v posledních dnech vyletěla nahoru. Výsledkem překvapivě nejsou větší tržby prodejců, ale zjištění, že takové zboží je v současnosti v kamenných obchodech nedostatkové. Děti se ze sněhu mohou po dlouhé době radovat i v hlavním městě. Každý kopec se zde v posledních dnech proměnil ve sněhovou skluzavku. Ti, kdo ale sáně doma nemají, se v nejbližších dnech asi nesklouznou.

V pražských obchodech boby nejsou k sehnání. Nemají je ani ve sportovních prodejnách ani v hračkářstvích. „Zájem je obrovský, každý druhý zákazník se ptá na sáňky, na boby, bohužel tento sortiment už je vyprodaný,“ lituje Jan Smaha, vedoucí prodejny Hervis Sport. „Počasí nás překvapilo, zákazníci na to reagovali a obsadili naše prodejny s poptávkou po bobech, saních, takže teď jsou ty obchody úplně vybílené,“ komentuje situaci Jana Doležalová, manažerka marketingu Pompo. Jiné obchody boby nevedou, příkladem může být Rock Point.

Pokud tedy kamenné obchody zákazníky zklamou, stále se ještě mohou obrátit na e-shopy. Na internetu se dá bobů i saní nakoupit dostatek. Nové boby stojí mezi sedmi sty a dvěma tisíci korun v závislosti na jejich kvalitě a funkčnosti. Sáňky se dají sehnat o kousek levněji. Použité zboží tohoto druhu se prodává od symbolické stokoruny.

Video Reportáž Jitky Szászové
video

Reportáž Jitky Szászové

Sníh vydrží až do 20. ledna

Sáňkování si ale Češi ještě chvilku užijí. Podle meteorologické předpovědi má v tomto týdnu sněžit sice jen ve středu, v Česku ale budou nadále panovat teploty pod bodem mrazu, takže se sněhová nadílka nejspíš udrží. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat od -3 do -5 stupňů Celsia. Oteplit by se mělo po 20. lednu.