Veletrhy v Brně se zaměří také na krizi

Brno – Na brněnském výstavišti dnes začínají čtyřdenní veletrhy cestovního ruchu a turistických možností v regionech GO a Regiontour. Mezi témata patří kulturní turistika a technické památky. Letošní účast vystavovatelů je asi o desetinu menší než loni, příčinou je hospodářská recese. Právě krizi a úbytku turistů je věnována i část doprovodného programu. Hejtmani na veletrhu také podepíší smlouvu na letošní čerpání dotací z Evropské unie. Do Česka má jít třicet miliard korun.

Přestože je zájem vystavovatelů oproti uplynulému roku menší, veletrhem se pesimismus nešíří. „Je to jeden z veletrhů, kde se krize až tak neprojevuje, letos jsme dokonce ani nezlevnili ceny nájemného, dokonce jsme je mírně zvýšili,“ pochvaluje si generální ředitel brněnských veletrhů Jiří Kuliš.

Nic podle něj nenahradí osobní kontakt -s internetem si klienti jednoduše ruku nepodají. „Internet není plně schopen nahradit osobní setkání v cestovním ruchu,“ připouští analytik Mag Consulting Jaromír Beránek.

Video Začínají veletrh GO a Regiontour
video

Začínají veletrh GO a Regiontour

Začínají veletrh GO a Regiontour

Rozhovor s Jaromírem Beránkem

Na akci se představí téměř 1100 vystavovatelů z devatenácti států. Úvodní den zakončí vyhlášení výsledků soutěže Grand Prix Regiontour aneb Náš kraj o nejlepší turistický produkt, soutěž Profi GO talentů a TOP GUIDE junior mladých odborníků v cestovním ruchu. Oba veletrhy potrvají do neděle 18. ledna, první dva dny jsou určeny pro odborníky.