Daňové přiznání on-line na webu ČT24

Praha – Rok 2009 skončil už před více než dvěma týdny a je na čase vypořádat se s daněmi. Podnikatelům a pracovníkům, kteří během roku měli souběžně více zaměstnavatelů, tak nezbývá nic jiného, než spočítat své příjmy, zohlednit případné výdaje a slevy na dani a podat daňové přiznání. Vyznat se v růžovém formuláři přiznání k dani z příjmu fyzických osob ovšem bývá pro mnoho lidí oříšek. Pokud mezi ně patříte i vy, máme pro vás malou pomůcku. Web ČT24 ve spolupráci s ETS dendax tax system připravil aplikaci, která vám pomůže vyplnit daňové přiznání on-line a zcela zdarma. Aplikaci najdete v rubrice Ekonomika – Daně on-line.

Pro podání daňového přiznání existuje celá řada podmínek. Musíme ho podat třeba v případě, že naše roční příjmy přesáhly 15 tisíc korun, nebo pokud máme příjmy ze závislé činnosti nebo funkční požitky a chceme uplatnit dary poskytnuté do zahraničí. Řada z nás si proto nemusí být jistá, zda se povinnost vyplnit růžový formulář vztahuje i na ně. Hned v prvním kroku proto aplikace poradí, zda se na náš konkrétní případ povinnost podat daňové přiznání skutečně vztahuje.

V případě, že nám litera zákona vyplnění přiznání nařizuje, nabídne v dalších krocích systém ke zodpovězení několik otázek. Odpovědi poté zaznamenává do formuláře daňového přiznání, který si uživatel po zodpovězení všech relevantních otázek vytiskne. Takto vyplněné přiznání již poté jen podepíše a odevzdá na příslušném finančním úřadě. Nezapomeňte, že daňové přiznání za rok 2009 je potřeba podat do 31. března 2010!