České Quelle připravuje svůj konec, hlásí propouštění

Hradec Králové - Česká pobočka německého zásilkového obchodu Quelle patřícího zkrachovalé německé maloobchodní firmě Arcandor oznámila Úřadu práce v Hradci Králové hromadné propuštění všech 215 zaměstnanců. Chce si tak udělat prostor pro případ, že se jí do konce ledna nepodaří sehnat investora. V takovém případě by musela zavřít.

Český pobočka Quelle už s propouštěním v minulých měsících začala. Podle ředitele hradeckého úřadu práce Martina Horáka se od loňského listopadu na úřadě zaregistrovalo několik desítek zaměstnanců firmy. I kdyby se investora najít podařilo, je podle Horáka možné, že určitá část stávajících zaměstnanců z firmy ještě odejde.

Quelle se v Česku daří. V hospodářském roce 2008, který skončil loni v září, vykázala společnost tržby 1,8 miliardy korun a zisk přes 70 milionů. Na předloňském žebříčku největších obchodníků s textilem připadlo Quelle čtvrté místo za obchody Tesco, New Yorker a H&M.

Pokud by Quelle v Hradci Králové skončilo, šlo by v krátké době o druhé velké propouštění v okrese. Loni na podzim zkrachovaly strojírny BEZ Motory a většina z téměř 200 zaměstnanců firmy skončila na úřadu práce. Míra nezaměstnanosti zde v prosinci vyskočila na 6,5 procenta a práci si hledalo přes 5700 lidí.

Katalogy zásilkových obchodů
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24