České Quelle neskončí, má nového majitele

Praha - Česká pobočka německého zásilkového obchodu Quelle zavírat nebude, koupila ji skupina Halens Group, která podniká v zásilkovém a internetové obchodě v severní Evropě. Quelle byla součástí zkrachovalé německé maloobchodní firmy Arcandor. Halens Group převezme i jeho pobočky v Polsku, na Slovensku a v Estonsku a aktivity v Litvě a Lotyšsku.

Zprávu o prodeji přivítají hlavně zaměstnanci české centrály Quelle v Hradci Králové. Tento týden firma tamnímu úřadu práce preventivně oznámila hromadné propouštění. Kdyby investora nenašla, přišlo by o práci všech 215 zaměstnanců.

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme oznámit tuto akvizici, která je důležitou součástí naší strategie růstu a potvrzuje náš dlouhodobý plán rozšiřování obchodních aktivit ve východní Evropě,“ uvedl ředitel holdingu Halens Gunnar Ryman. Firma si podle něj upevní pozici i v pobaltském regionu, kde působí už řadu let. „Kromě toho (akvizice) skýtá cenné synergie s našimi stávajícími procesy a umožňuje nám významně urychlit expanzi do ČR, Polska a na Slovensko,“ podotkl.

Quelle v ČR v hospodářském roce 2008 vykázala tržby 1,8 miliardy a zisk přes 70 milionů. Na předloňském žebříčku největších obchodníků s textilem připadlo Quelle čtvrté místo za obchody Tesco, New Yorker a H&M.

Katalogy zásilkových obchodů
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24