Ceny benzinu i nafty dále rostou

Praha - V uplynulém týdnu u tuzemských čerpacích stanic opět výrazně podražily pohonné hmoty. Nejprodávanější benzin Natural 95 se prodával v průměru za 31,01 koruny za litr, byl tak o 66 haléřů dražší než o týden dříve. Nafta pak zdražila o 57 haléřů na průměrných 29,59 korun za litr. Bezolovnatý benzin Special 91 s přísadou podražil nejvýrazněji, a to o 72 haléřů na průměrných 30,51 korun za litr. Cena plynu LPG vzrostla o 36 haléřů na průměrných 13,53 koruny za litr.

Ceny benzinu a nafty pravidelně zjišťuje i společnost CCS. Podle jejích pondělních údajů průměrná cena nafty u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu vzrostla o 34 haléřů na 29,02 koruny za litr. Benzin naopak zlevnil o šest haléřů na 30,53 korun za litr.

Petr Čermák, Colosseum

„Situace na světových trzích s ropou se v průběhu minulého týdne změnila a nyní hraje ve prospěch českých motoristů. Cena ropy po několika týdnech růstu otočila o 180 stupňů a zamířila dolů, přičemž v pátek se ropa WTI dostala dokonce opět pod hranici 80 dolarů za barel.“

„Motoristé se v nejbližší době dočkají promítnutí poklesu cen ropy do cen pohonných hmot. Přesto krátkodobě nelze očekávat prostor pro silnější pohyb cen směrem dolů,“ vysvětlil Jan Šimek z Broker Consulting.