Škoda Auto vidí cestu z krize v propouštění

Praha  – Škoda Auto se chce letos zbavit více než dvou tisíc především agenturních zaměstnanců. Podle vedení firmy krize není ještě u konce. Tento týden oznámil Opel, že se chystá po celé Evropě zrušit kvůli krizi přes osm tisíc míst, z toho čtyři tisíce v samotném Německu. V belgických Antverpách, kde podnik na konci června uzavře továrnu, ztratí místo přes dva tisíce lidí, uvedl generální ředitel Opelu Nick Reillky. Saab se zase snaží o vyloženě záchranné práce. Na automobilky dolehla tvrdá realita současného ekonomického prostředí. Přesto je na tom Škodovka v celoevropském srovnání ještě velmi dobře.

Plány firmy Škoda Auto potvrzují i odboráři a v jejich časopise Škodovácký odborář také člen představenstva firmy odpovědný za personalistiku Klaus Dierkes. „Pokud si někdo myslí, že problémy a krize jsou s koncem roku 2009 za námi, tak se velice mýlí. Budeme hlídat každou korunu, nemáme šanci vydávat někde jakékoliv peníze navíc, budeme navíc muset zvládnout i další věci, jako jsou přesuny zaměstnanců,“ uvedl před zaměstnanci Dierkes.

Automobilky deklarují, že v Evropě zanechají pouze technologicky náročnější výrobu. „Montáž automobilů se musí vystěhovat z Evropy, která je pro ně v tuto chvíli drahá. Co se teď děje v Německu, se za několik let může dít i u nás. Důležité je, aby továrny u nás nebyly jen montovny, ale aby měly i vývojové centrum,“ upozorňuje redaktor AutoTip Zdeněk Vacek.

Video Rozhovor se Zdeňkem Vackem
video

Rozhovor se Zdeňkem Vackem

Rozhovor se Zdeňkem Vackem

22.1.2010

Škoda Auto bude propouštět