Češi propadají kouzlu okružních plaveb

Praha - Ekonomická krize ani šíření takzvané prasečí chřipky neovlivnilo zájem lidí o okružní vyhlídkové plavby po celém světě. Počet turistů se minulý rok zvednul o víc než tři procenta. Mezinárodní asociace provozovatelů okružních plaveb čeká nárůst i letošní rok, konkrétně má jít až o jeden milion turistů.

Milovníci okružních plaveb si oblíbili zejména destinace jako Středomoří, Karibik, Mexiko nebo Aljašku. Minulý rok na ně vyrazilo 13 milionů lidí především ze Spojených států. Kouzlu luxusních lodí, na kterých nechybí divadla, wellness, golf nebo kasina, začínají propadat i Češi.

Tomáš Cikán, šéf cestovní kanceláře Eso travel

„Bez nadsázky mohu říci, že jde o hit poslední sezony. Konečně snad padl mýtus, že plavba je určena pro bohaté americké důchodce.“

Video Češi si oblíbili okružní plavby
video

Češi si oblíbili okružní plavby


Ceny za týdenní plavbu Karibikem, včetně letenky do Spojených států a jedné noci v Miami, začínají na 32 tisících korun. Stejně dlouhý výlet po Evropě přijde čtyřčlennou rodinu kolem 40 tisíc. Dovolenou na lodi tráví nejvíc manželské páry, v poslední době ale stoupá zájem i o rodinnou dovolenou. Průměrný věk turistů se proto snížil přibližně o deset let na 47.

Okružní vyhlídkové plavby
Okružní vyhlídkové plavby