Holiday World láká do Tanzanie nebo Antarktidy

Praha – Na pražském holešovickém výstavišti dnes odstartoval veletrh cestovního ruchu Holiday World. Letošní výstavní plocha je menší než loni, podle organizátorů ale vystavovatelů neubylo, navíc se podařilo přilákat některé nováčky. Poprvé se představí například Tanzanie a Island, premiéru budou mít také specialisté na Austrálii a Nový Zéland.

Letošního 19. ročníku Holiday World se účastní necelá padesátka států. Kromě úplných nováčků zde má obnovenou premiéru například Kuba nebo Nizozemsko. Na rozdíl od minulých let, kdy se jednotlivé státy snažily nalákat Čechy hlavně na moře, hory nebo památky, letošní veletrh se snaží lákat na řadu netradičních perliček – na kulinářství, adrenalinové sporty nebo na málo vyhledávané destinace, třeba Antarktidu nebo Grónsko.

Podle manažera Holiday World Libora Patočky zvolila velká část vystavovatelů taktiku prezentovat se na více akcích než v minulých letech, ale omezili velikost expozic. Partnerskou zemí 19. ročníku veletrhu je Slovinsko, které se snaží přilákat turisty, kteří většinou zemí pouze projíždějí při cestách dál na jih ke Středozemnímu moři.

Video Rozhovor s Tomášem Cikánem
video

Rozhovor s Tomášem Cikánem

Nechybí ani Sunny Days

Letošní perličkou je i účast společnosti Sunny Days na veletrhu. Ta zde má dokonce jeden z největších stánků, žádné katalogy v něm ale nenabízí. Poté, co jí minulý týden pojišťovna Generali neprodloužila pojistku pro případ úpadku, přišla o licenci a nesmí už žádné zájezdy vypravovat.

Kromě prezentací cestovních kanceláří a agentur, národních turistických centrál, zemí a regionů nabízí veletrh také odborný doprovodný program. Například Asociace hotelů a restaurací představí novou hvězdičkovou klasifikaci ubytovacích zařízení, ministerstvo pro místní rozvoj zase pořádá seminář k inovacím v cestovním ruchu.

Sunny Days
Sunny Days