Chrysler hodlá investovat v Mexiku

Mexiko – Americká automobilka Chrysler Group hodlá investovat 550 milionů dolarů do výroby malých automobilů Fiat 500 ve své mexické továrně. Produkce těchto vozů pro trhy ve Spojených státech a Latinské Americe by měla být spuštěna koncem roku. V továrně díky ní vznikne 400 nových pracovních příležitostí.

Mexický prezident Felipe Calderón upozornil, že výroba 100 tisíc až 130 tisíc vozů Fiat 500 ročně povede nepřímo ke vzniku přes 1 000 pracovním míst. Mexická vláda poskytla Chrysleru pro tento projekt balík pobídek v hodnotě 400 milionů dolarů, a to převážně v podobě úvěrů. Mexická továrna již nyní zaměstnává dva tisíce lidí a vyrábí automobily PT Cruiser a Dodge Journey.

Chrysler loni v červnu opustil banknotový režim a vytvořil alianci s italským konkurentem Fiat. Ten nyní v Chrysleru vlastní pětinový podíl a ovládá rovněž jeho vedení. „Fiat 500 je pouze jedním z příkladů, jakým způsobem budou zkušenosti Fiatu v segmentu malých a středních vozů a znalosti technologií pro úsporu pohonných hmot hrát klíčovou roli v oživení Chrysleru,“ uvedl generální ředitel Fiatu i Chrysleru Sergio Marchionne.