Avia expanduje na ruský trh

Praha - Avia, letňanský výrobce nákladních aut střední třídy, otevře v Rusku do poloviny letošního roku sedm poboček. Hlavní centrála v Moskvě bude přístupná již začátkem března. Společnost hodlá na ruském trhu uspět s vozy Avia typu D60, D90 a D120 ve dvou variantách plnění emisní normy a do konce roku na něm získat významný podíl.

Ruští zákazníci si budou moci prohlédnout první avie na dubnové výstavě užitkových vozidel Comtrans 2010 v Moskvě. Certifikáty o získání osvědčení o homologaci a povolení registrace vozidel Avia dostanou zástupci společnosti při slavnostním otevření moskevské centrály. 

Marcus Pauels, výkonný ředitel firmy Avia

„Poptávka po nákladních vozidlech střední třídy se zázemím v síti profesionálních servisních center v Rusku stále roste. Rozhodli jsme se proto vstoupit na ruský trh a v nejbližších měsících otevřeme vedle ruské centrály v Moskvě pobočky v Tjumeni, Soči, Petrohradě, Jekatěrinburgu, Kazani a Rostově.“

Avia už rozšířila své obchodní aktivity ve střední a západní Evropě a zahájila spolupráci na výrobě elektromobilů v USA. Vstup na ruský trh je tak dalším krokem v dlouhodobém plánu působení firmy na všech důležitých světových trzích, dodali zástupci Avie. Nyní se koná výběrové řízení na manažera zodpovědného za ruský trh.

Před 90 lety začínala automobilka původně jako podnik zaměřený na letecký průmysl. Posledních 40 let se zaměřila na výrobu lehkých nákladních automobilů. Firmu vlastní indická skupina Ashok Leyland, v roce 2008 vyrobila 474 vozů, což bylo o třetinu méně než v roce 2007.

Nákladní auto s elektrickým pohonem
Nákladní auto s elektrickým pohonem