Octávky ze Škodovky poputují do Iráku

Mladá Boleslav – Automobilka Škoda Auto dodá do Iráku 2 000 octavií, které tam budou jezdit jako vozy místní taxislužby. Prvních 500 aut je již na cestě, zbytek bude brzy následovat. Hodnota kontraktu je zhruba 570 milionů korun. Zájem o auta z Mladé Boleslavy je v Iráku značný, dodávka by tak nemusela být poslední. Informoval přinesl server euro.cz.

Škodovka podepsala smlouvu o dodávce vozů se společností Shireen Company. Ta může díky podpoře irácké regionální vlády v Kurdistánu dovézt auta do země bez cla. Místní samospráva se totiž snaží obnovit zastaralý vozový park taxislužeb v hlavním správním centru Erbílu.

O vozy z Mladé Boleslavi je v Iráku zájem. „Zkoušeli jsme sestavovat jmenný seznam zájemců o škodovku, ale když jsme překročili dodávaný počet aut, upustili jsme od toho,“ uvedl hlavní manažer Shireen Copany Adel Sadiq.

Škoda Auto působí na 102 světových trzích. Mezi nejúspěšnější patří tradičně Německo, v posledním roce zaznamenala firma silný růst také v Číně. Naopak klesající tendenci měly trhy ve východní Evropě. Automobily značky Škoda jezdí i v exotických zemích, například v Indii nebo v Egyptě.