Stávka letových dispečerů ve Francii pokračuje

Paříž - Francouzská vláda se zatím nedohodla se stávkujícími letovými dispečery na ukončení protestu, jenž citelně narušil dopravu na dvou hlavních pařížských letištích. Francouzský úřad pro civilní letectví DGAC uvedl, že na letišti Orly dnes byla zrušena polovina letů a 15 procent letů na letišti Charlese de Gaulla. Největší francouzská letecká společnost Air France na svých internetových stránkách oznámila, že zajistí všechny své dálkové lety z obou letišť.

Aerolinie Air France zároveň dodaly, že uskuteční rovněž 85 procent evropských a domácích letů z letiště Charlese de Gaulla a 50 procent těchto letů z letiště Orly. Mluvčí pražského letiště Michaela Lagronová již dříve uvedla, že stávka zapříčinila časové manko v řádech desítek minut u některých letů z Prahy a do Prahy.

Stávku zahájili dispečeři v úterý na protest proti plánovaným reformám kontroly letového provozu, které by podle nich mohly vést k zániku pracovních míst. Stávkovat hodlají až do pátku, pokud nebudou splněny jejich požadavky.