Za znásilňování nevlastní sestry poslal soud mladíka na devět let do vězení

Ostrava - Za dlouhodobé brutální znásilňování své nevlastní sestry poslal soud čtyřiadvacetiletého mladíka na devět let do vězení. Tomáš Suszka z Třince měl na šestnáctileté dívce provádět i sadomasochistické praktiky, přivazoval ji k posteli a k vodovodním trubkám. Vše mělo trvat dva roky, k prvnímu obtěžování došlo, když bylo dívce dvanáct let.

Mladík se u soudu přiznal, popřel ale použití násilí - prý občas dokonce sestře platil. To ale soudce odmítl s tím, že měl Suszka finanční problémy a peníze mu dokonce půjčovala i znásilňovaná sestra. Ke zneužívání docházelo jak přes den, když byla matka v práci, tak i večer, když matka spala.

Vše vyšlo najevo letos v únoru, kdy se dívka svěřila matce. Předtím prý nápadně změnila chování a byla drzá - obávala se, že je se Suszkou těhotná. Toto ale nebyl první případ takového chování, mladík byl už v roce 2000 podmínečně odsouzen za zneužívání a osahávání.

Suszka podle soudních znalců netrpí žádnou duševní poruchou a nedá se označit ani za devianta. Sestra pro něj byla dostupný objekt k ukojení sexuálních potřeb, nebyl totiž schopen navázat normální vztah. Riziko, že by znásilnil někoho cizího, je podle odborníků malé.