Německé vlaky zpomalil mladík s holým pozadím

Lauenbrück (Německo) – Hodinové přerušení železničního provozu z Hamburku do Brém si v pondělí vynutila akce nespokojeného mladíka. Průvodčí ho ve stanici vyhodil z vlaku, protože chtěl jet načerno. Mladý muž chtěl v odpověď železničáři ukázat své pozadí, ale stažené kalhoty se mu zachytily o dveře jednoho z vagonů. Vlak ho potom táhl asi 200 metrů.

Cestu patrové regionální soupravy v závěsu s polonahým dvaadvacetiletým studentem žurnalistiky ukončil jeden z cestujících, který zatáhl za záchrannou brzdu. Mladíkovi se podařilo po celou dobu, kdy ho vlak táhl za kalhoty, udržet nohy tak, že mu je nezranila kola vagonu. Mladý student je jen odřený a pohmožděný.

„Je zázrak, že neutrpěl žádné těžké zranění. Taková věc může skončit smrtí,“ komentoval dobrodružný konec cesty černého pasažéra mluvčí brémské policie. Kvůli události ale musela být zastavena železniční doprava na významné trati z Hamburku do Brém. Zpoždění proto nabralo 23 vlaků. Mezi oběma severoněmeckými městy jezdí dálkové spoje Německých drah a regionální vlaky soukromé společnosti Metronom.

Mladík nyní čelí obvinění z narušení pravidelnosti železniční dopravy a urážky železničního personálu. Podle policejního mluvčího bude možná muset zaplatit odškodné za zpoždění vlaků. „Bylo mu to velice líto, když jsem s ním mluvil. Doporučuje ostatním, aby podobnou věc nezkoušeli,“ dodal mluvčí.