Pecina chce Komorouse povýšit na generála

Praha – První náměstek ministra vnitra a bývalý šéf protidrogové centrály Jiří Komorous by měl být podle deníku Právo povýšen do hodnosti brigádního generála. Návrh podal ministr vnitra Martin Pecina, který Komorouse na svůj resort přivedl a dal mu na starost boj s extremismem a policejní reformu. Nové hodnosti by se mohl dočkat i policejní prezident Oldřich Martinů, kterého chce Pecina povýšit na nejvyšší možnou hodnost, tedy na generálmajora.

Pecinův návrh na jmenování generálů už schválila vláda, kromě Komorouse navrhuje na brigádního generála povýšit i ředitele západočeské policie Miroslava Maštěru a zástupce generálního ředitele Hasičského záchranného sboru Miloše Svobodu. Konečné slovo ale bude mít prezident Václav Klaus.

Martin Pecina:

„Pan Komorous si to zaslouží za svou dlouholetou práci u policie i teď na ministerstvu vnitra.“

Komorous proslul kromě nekompromisního přístupu k drogám i angažmá v uskupení Ordo Lumen Templi, založeném zpěvákem Danielem Landou. Známá je i jeho hádka z roku 2007 s tehdejším šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Janem Kubicem, který mu vytkl předlistopadové kontakty s StB. Komorous se tehdy hájil tím, že na škole StB jen studoval jazyky.