Strážníci měřili u pražských škol, 853 aut jelo moc rychle

Praha – Strážníci v Praze přistihli během zářijových měření u škol 853 řidičů, kteří nerespektovali rychlostní limit. Většina jich překročila povolenou rychlost o méně než 20 kilometrů, tento přestupek trestá zákon nejmírněji. Tři řidiči ovšem navzdory tomu, že projížděli kolem dopravní značky upozorňující na měření rychlosti městskou policií, překročili povolenou rychlost o více než 40 kilometrů. Strážníci během září provedli celkem 360 rychlostních kontrol.

Městská policie se soustředila na okolí škol v rámci akce Sto bezpečných míst v Praze. „V první fázi se jedná zejména o místa v bezprostředním okolí škol, protože září, kdy se začalo znovu měřit, je zároveň i počátkem nového školního roku. Městská policie se bezpečnosti dětí věnuje systematicky a dlouhodobě, takže výběr míst tomu odpovídá,“ uvedl náměstek primátora Rudolf Blažek.

Z 853 řidičů, kteří podle policie spáchali přestupek, jich 766 překročilo rychlostní limit o méně než dvacet kilometrů. Nejčastěji se tak dělo v Roztocké ulici v Praze 6 mezi křižovatkami s ulicemi U Státní dráhy a U Sedlecké školy. Úsek, na němž přistihli strážníci i řidiče, který překročil limit o více než 40 kilometrů, je první problematičtější místo po příjezdu po pobřežní silnici od Roztok do Prahy; jsou na něm dva přechody, z toho jeden přímo před školou. Domy ovšem stojí pouze po jedné straně a přechody je spojují s autobusovou zastávkou, resp. cyklostezkou.

Další dvě extrémní překročení rychlosti zaznamenala městská policie v ulicích Zálesí v Praze 4 a v Chlumecké ulici v Praze 14. Mírněji, zato v hojné míře, přestupovali řidiči zákon zejména v široké, ale místy nepřehledné Koněvově ulici v Praze 3.