Zimní gumy budou na D1 letos povinné od Lokte po Bíteš

Jihlava – Řidiči budou muset pro letošní rok jezdit se zimními pneumatikami od 66. kilometru po 162. kilometr dálnice D1. Úsek mezi sjezdem na Loket a exitem Velká Bíteš bude označen příslušnými značkami od 1. listopadu. Kraj Vysočina rozmístí značky současně na sjezdech z dálnice a na dalších nebezpečných úsecích v kraji. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Vysočiny Libor Joukl.

„Dohodli jsme se s ministerstvem dopravy, že toto řešení je nekoncepční. Pro letošek ještě zůstane, ale ministerstvo připraví změnu zákona a dalších norem tak, aby značka měla od příštího roku platnost pro celou republiku,“ řekl Joukl. S tím by podle něj měla souviset i drobná úprava požadované hloubky dezénu pro pneumatiky osobních automobilů. „Měla by postačovat hloubka kolem dvou až 2,5 milimetru,“ upřesnil Joukl.

Přesný počet míst, kde by mohla být na území kraje značka Zimní výbava umístěna, zatím Joukl neuvedl. Kraj vlastní desítky značek, loni jich rozmístil kolem 80. Umístění značek musí schválit orgány veřejné správy. Jejich vyjádření by měl kraj mít k dispozici do začátku listopadu. Informace o umístění dopravní značky Zimní výbava na komunikacích kraje Vysočina budou postupně zveřejňovány na krajském webu.

Video Reportáž Blanky Poulové
video

Reportáž Blanky Poulové