Na plzeňských právech studovala řada politiků, úředníků či podnikatelů

Praha - Plzeňskou právnickou fakultou zmítá jeden z největších skandálů ve školství od roku 1989. Pochybnosti o délce a kvalitě studia panují u celé řady policistů i veřejných osob. Doktorskou práci nikdy neukázal například expremiér Gross nebo chomutovská primátorka Řápková, která si nepamatuje ani své učitele. Ve fakultní knihovně údajně chybí i práce šéfa Ředitelství silnic a dálnic Haly. Za rok a půl tam stihl tříletý doktorský program právník Jiřího Čunka Eduard Bruna nebo děti podnikatele Mrázka. Podle některých vyučujících byl studijní systém natolik neprůhledný, že o některých studentech muselo vědět jen nejužší vedení fakulty.

Jan Brázda – bývalý náměstek policejního prezidenta. V Plzni absolvoval magisterské studium a v roce 2006 obhájil dizertační práci.  

Marek Benda – poslanec za ODS. Studium dokončil v roce 2008.

Eduard Bruna – advokát Jiřího Čunka, v Plzni získal doktorský titul. V jeho advokátní kanceláři nastoupil po svém odchodu z politiky i Stanislav Gross.

Milan Cícer – ředitel finančně analytického útvaru ministerstva financí a bývalý náměstek ředitele protikorupční policie. V roce 2004 ukončil magisterské studium.

Andrea Češková – poslankyně Evropského parlamentu, zastupitelka Prahy 5. Vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze (1995), v Plzni v roce 2005 obhajovala rigorózní práci.

Petr Dimun – vedoucí sekce PR a marketingu ČSSD. Studuje od loňského února, byly mu uznány zkoušky a zápočty z Právnické fakulty UK v Praze a byl přijat do druhého ročníku.

Stanislav Gross – bývalý předseda ČSSD a premiér. V současné době má advokátní praxi. Vystudoval v Praze, v Plzni v roce 2004 obhájil rigorózní práci.

Michal Hala – výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic. Titul JUDr. získal letos v březnu.

Jan Harangozzo – podnikatel, obžalovaný z podplácení v kauze podezřelých konkurzů kolem ústeckého soudce Jiřího Berky. Studium ukončil v roce 2005.

Milan Jančík – starosta Prahy 5, studium ukončil v roce 2004.

Petr Kužel – prezident Hospodářské komory a pražský zastupitel za ODS, v současnosti studuje pátý ročník.

Michal a Monika Mrázkovi – potomci zavražděného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Studium ukončili v roce 2005.

Jiří Pospíšil – poslanec za ODS, bývalý ministr spravedlnosti a současný prozatímní děkan Fakulty právnické ZČU. Vystudoval v roce 1999, titul JUDr. získal v roce 2002. Po nástupu do čela fakulty ukončil svoje další studium na ZČU – od roku 2001 zde usiloval o doktorandský titul PhD.

Aleš Rádl – poslanec za ODS a starosta Černošic. 

Jan Ruml – v době studia senátor za US-DEU. Magisterské studium dokončil v roce 2004. 

Ivana Řápková – primátorka Chomutova za ODS. Dostudovala v roce 2005.

Milan Šiška – bývalý generální ředitel Celní správy ČR a bývalý náměstek Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. Titul JUDr. získal v roce 2006.

Lucie Váchová – Miss ČR roku 2003. Studuje čtvrtý ročník.

Andrea Verešová – modelka. Studovala v Praze, v Plzni složila státní zkoušku.

Stanislav Gross
Stanislav Gross
Více fotek
  • Stanislav Gross autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/7/628/62717.jpg
  • Milan Jančík autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1101/110058.jpg
  • Ivana Řápková autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/8/739/73844.jpg