V Přerově se srazily dva nákladní vlaky, škoda přesáhne milion

Přerov - Dva nákladní vlaky dopravce ČD Cargo se v noci na dnešek srazily v Přerově. Strojvedoucí jednoho z nich byl lehce zraněn, jeden vagon vykolejil. Vlak jedoucí z Paskova do Brna údajně projel návěstidla ve chvíli, kdy neměl. Podle mluvčího Drážní inspekce Jana Kučery přesáhne škoda milion korun. Doprava na trati z Přerova do Kojetína byla do 08:00 zastavena, spoje na jiných úsecích nehoda neomezila.

 

 

Vlak jedoucí z Paskova tvořila lokomotiva s 15 vozy. Podle Kučery jeho strojvedoucí projel kolem návěstidla, kde svítila červená. Z druhé strany od Hulína do Přerova po trati projížděla lokomotiva se třemi vagony, která měla vjezd do stanice povolen. Oba strojvedoucí použili rychlobrzdu, zastavit se ale podařilo pouze kratší soupravě.

„Po nárazu vlaky společně ujely asi 40 metrů, kratší z nich pak byl posunut o dalších 14 metrů. Jeho strojvedoucí utrpěl oděrky a stěžoval si na bolest palce. Strojvedoucí delší soupravy se schoval ve strojovně. Škoda na vozech činí 800 000 korun, další škody budou na železničním svršku, který momentálně pod vlaky nevidíme,“ popisoval Kučera. Dodal, že inspektoři dosud nemají ani náznak toho, že by střet zavinila technická závada.

Také v pátek odpoledne se stala nehoda s účastí nákladního vlaku. Na železničním přejezdu se světly bez závor mezi Jamným a Jablonným nad Orlicí v Pardubickém kraji se srazil nákladní vlak s osobním automobilem. Třiačtyřicetiletý řidič vozu při nehodě zahynul.