Týden začal tragicky, za den zemřelo šest lidí

Praha – Na českých silnicích zemřelo během pondělí šest lidí. Jde o dvojnásobek až trojnásobek dlouhodobého průměru a shodný počet úmrtí při nehodách jako v sobotu. Sobotních šest smrtelných nehod přitom výrazně přispělo k tomu, že celý víkend byl jeden z nejtragičtějších v roce.

Pondělní bilanci otevřela nehoda, která se stala v Českých Budějovicích. Lidé tam ráno nalezli auto, které narazilo do stromu v křižovatce Jaselské a Plavské ulice. Řidič nehodu nepřežil. Tragické následky měla i nehoda, která se stala v podvečer na silnici I/9 v Medonosech na Mělnicku. Nákladní vůz tam narazil do stromu.

Večer zahynula spolujezdkyně po nehodě u Žabčic na Brněnsku. Řidička nezvládla vůz, který vyjel ze silnice a několikrát se převrátil. Spolujezdkyně přitom z auta vypadla a na místě zahynula.

Od počátku měsíce podle policejních statistik zahynulo již 62 lidí, říjen je přitom zhruba ve dvou třetinách. Loni přitom policisté za celý říjen zaznamenali nejnižší počet usmrcených od roku 2004, a to 77. Letošní rok zatím v dlouhodobých statistikách patří mezi nejbezpečnější, v jednotlivých měsících počty mrtvých na silnicích meziročně klesaly.