„Varoval bych před vznikem dvou vlád. Jedné Fischerovy vlády, která bude sedět ve Strakově akademii, a té druhé, nazvěme ji třeba vláda šrotovného, která bude sedět tady ve sněmovně a pomocí poslanecké většiny komunistů, socialistů, případně dalších, opravovat Janotův balíček, upravovat rozpočet špatným směrem a skutečně vládnout,“ uvedl Topolánek. Jiří Paroubek na to reagoval tím, že pozměňovacími návrhy ČSSD dosáhne schodek, na kterém se v hlasování shodly hlavní politické strany v zemi, 163 miliard. Podle Paroubka ale směřují všechny návrhy k podpoře spotřeby obyvatelstva, což je důležité.
Dnešní vystoupení Jana Fischera zhodnotil Topolánek jako realistický pohled na působení jeho vlády. Jan Fischer podle něj ukázal, že stojí rovnýma nohama na zemi a představil střídmý pohled na možné cíle vlády. Předseda ODS také ocenil, že premiér Fischer přiznal největší slabinu své dosavadní vlády, což má být čerpání dotací z evropských fondů. Fischer označil zlepšení čerpání dotací za svou prioritu pro další měsíce.

Brífink ODS k Fischerovým prioritám
Strany se stále přou o eurokomisaře
Jiří Paroubek:
„Chci ODS vyzvat, aby přestala klást podmínky, aby přestala s politikou ultimát. Není v pozici, kdy by si je mohla klást.“
Topolánek také nesouhlasí s návrhem ČSSD, aby se členem Evropské komise stal opět někdejší premiér ČSSD Vladimír Špidla. „Je pro ODS velmi těžko přijatelný,“ uvedl Topolánek. Zdůraznil, že nejlepším kandidátem je podle ODS jí nominovaný exministr pro evropské záležitosti Alexandr Vondra. Ostatní stranami navržení kandidáti podle Topolánka ODS nevyhovují. „Nedovedu si představit, že by český eurokomisař neměl podporu dvou velkých stran,“ zdůraznil Topolánek. Vláda by kromě osoby příštího eurokomisaře měla se stranami projednat i jeho portfolio.
Předseda sociálních demokratů se právě v otázce eurokomisaře ohradil proti snahám ODS diktovat, kdo je přijatelný. „ODS si klade podmínky v otázce komisaře… My naopak říkáme, že budeme respektovat většinové rozhodnutí vlády,“ konstatoval Paroubek.