Policie dopadla Mongola podezřelého z vražd v brněnské herně

Brno – Policie už má podezřelého z vraždy vietnamského páru v brněnské herně na ulici Cejl. Je jím čtyřiatřicetiletý Mongol, kterého policie původně hledala jako svědka. V současné době je už ve vazbě. Jaké mohl mít důvody k ubodání mladého páru, ale vyšetřovatelé zatím nevědí. Těla dvou mladých lidí, jednadvacetiletého muže a o rok mladší ženy, objevila policie v herně minulý víkend. Čtyřiatřicetiletému muži z Mongolska hrozí za dvojnásobnou vraždu Vietnamců až patnáct let ve vězení.

Vyšetřování postupně poskládalo mozaiku hrůzných okamžiků. České televizi poskytl rozhovor svědek, který kromě vraha, viděl mladý pár lidi naposledy živý: „Byl tam muž, ten spal vzadu, ona obsluhovala a Mongol tam zůstal jediný sedět. O půl šesté můj kamarád chtěl do herny, ale už bylo zavřeno.“

Výpovědi svědků a důkazy na místě nakonec policii koncem minulého týdne dovedly právě k záhadnému Mongolovi. Toho vyšetřovatelé hledali nejdříve jako svědka, teď je z něj ale podezřelý číslo jedna. Motiv vraždy zatím policie nezná. Podle vietnamské komunity jím ale nebyla válka gangů, policie zatím příliš nevěří ani verzi o loupežném přepadení.

Video Reportáž Ivy Gambové
video

Reportáž Ivy Gambové

Další informace už ale zadržený muž bude vyšetřovatelům sdělovat z vazby, protože se soud obával, že by mohl uprchnout nebo se skrývat, a vyhýbat se tak trestnímu stíhání. Navíc hrozilo, že by mohl působit na dosud nevyslechnuté svědky.