D1 u Holubic byla opět uzavřena

Brno – Dopravní nehoda, při níž se zranilo pět lidí, blokovala odpoledne asi dvě hodiny dálnici D1 na 210. kilometru ve směru na Brno. Zprůjezdněna byla autostráda před šestou. Tři osobní auta se srazila nedaleko Holubic, takřka na témže místě, kde včera dálnici na deset hodin uzavřela nehoda kamionu. Neprůjezdný byl opět sice jenom jeden jízdní pruh, ale protože se na zbytku vozovky pracuje, nebylo kudy nehodu objet. Policie proto odklání dopravu na starou vyškovskou silnici přes Holubice.

Zdroj: www.firebrno.cz Autor: HZS Jihomoravského kraje

„Problémy s dopravou snad nebudou tak velké jako včera (ve středu) a vyřeší se to dříve,“ odhadl po uzavření dálnice jihomoravský policejní mluvčí David Malášek. Příčinu nehody ještě policie nezná a vyšetřuje ji.

Zranění, která při srážce utrpělo pět lidí, jsou podle mluvčí záchranné služby Barbory Zuchové středně těžká. Jeden zraněný byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích, dva do nemocnice U svaté Anny v Brně a dva do brněnské Úrazové nemocnice.

Ve středu brzy ráno pouze o kilometr blíže Brnu těžce havaroval kamion, který vezl jídlo do obchodu. Při nehodě zahynul řidič a úklid havarovaného vozidla a rozsypaného nákladu trval skoro deset hodin.