Skupina, jejímiž členy byli podle obžaloby nejen Ukrajinci, ale i Češi, Srb a Bělorus, se podle obžaloby pokoušela dostat do oběhu padělané dolary a eura. V některých případech byli úspěšní, jindy ale kupující falešné bankovky poznali. Pokud by se jim podařilo prodat všechny, způsobili by podle soudu škodu přes tři miliony korun.
Předseda senátu Jiří Zouhar při zdůvodnění řekl, že na předchozím rozsudku brněnského krajského soudu nenašel podstatná pochybení. Souhlasil i s právní kvalifikací: „Z tohoto pohledu neshledal odvolací soud žádné námitky, které by bylo možné nalézacímu soudu vytknout.“ To samé podle něj platilo i pro většinu udělených trestů. „Rozsudek byl z větší části potvrzen, takže si myslím, že z pohledu obžaloby můžeme s výsledkem být spokojeni, byť v části bylo naše odvolání zamítnuto,“ řekl po skončení líčení státní zástupce Roman Smělý.

Reportáž Evy Knajblové
Někteří z odsouzených odešli z jednací síně s vyšším trestem
Do Brna se tak vrací případ obviněné Češky Jany Veselé, která údajně o pokusu udat falešné peníze věděla a neoznámila to. Krajský soud projedná i jeden skutek Radovana Cacha a část trestné činnosti Karapetyana. Někteří z odsouzených odešli z jednací síně dokonce s vyšším trestem - především propadnutím věci. Bělorusa Petra Terechka odsouzeného na deset měsíců vězení čeká navíc vyhoštění z Česka.
Vrchní soud se dnes zabýval odvoláním v případě osmi obviněných z původně jedenáctictičlenné skupiny. Dva byli pravomocně odsouzeni už brněnským krajským soudem, dalším třem se nedostavili obhájci, a soud proto odvolání v jejich případě projedná v nejbližší době. Týká se to i šéfa organizované skupiny, Ukrajince Pavla Nikoljuka, kterému společně s Karapetyanen udělil Krajský soud v Brně trest nejvyšší, a to 13 let odnětí svobody ve věznici se zvýšenou ostrahou.