Policie zjistila, jakým způsobem čtveřice pracovala. Obžalovaný Válka zprostředkoval kontakt mezi obžalovanými Salavovou a Blahoňovským a Grochová reálně zajistila podmínky, aby mohlo dojít k převodu bytu, vysvětluje Martin Hrabal, soudce Městského soudu Brno. Jitka Grochová pracovala jako vedoucí bytového odboru a Mirka Salačová jako úřednice odboru. Dva muži, Petr Blahoňovský a Miroslav Válka, jsou podnikatelé v realitách.
Městský soud všem čtyřem v lednu určil podmíněné tresty na 3,5 až 4 roky. Krajský soud dnes rozsudek potvrdil. „Jsem zklamaná z výroku soudu,“ reagoval Grochová. „Myslím si, že nebylo prokázáno to, co je u tohoto trestného činu důležité. To znamená, že nikde se nehovořilo o tom, že by moji klienti měli dostat úplatek,“ uvedl Richard Novák, obhájce odsouzených Salavové, Grochové a Války.

Reportáž Michala Šebely
Soud nevydal zákaz činnosti. Podnikatelé dále pracují v realitách
Úplatek 150 tisíc totiž zadržela policie při bleskové akci přímo při jeho předávání Petru Blahoňovskému. „Soud se v dané trestní věci opíral o důkazy, o výpovědi svědků a především o odposlechy,“ informuje státní zástupce Zdeněk Adámek.
Soud nakonec nevyhověl žádosti státního zástupce o vydání zákazu činnosti. Petr Blahoňovský a Miroslav Válka tedy dále mohou podnikat v realitách a v současnosti nezaměstnané Jitka Grochová a Mirka Salavová si mohou hledat práci ve státní či obecní správě.