Policisté se zaměřili na opravovanou silnici u Smržovky

Smržovka (Jablonecko) - Po skončení sněhové kalamity začali policisté opět s kontrolami na opravované silnici I/14 na Jablonecku a dopadli tam další řidiče, kteří porušovali předpisy a jezdili na červenou. Bezohlední motoristé mohli na zúžených úsecích komunikace mezi Jabloncem a Tanvaldem zavinit nehody s protijedoucími vozy nebo zranit dělníky na stavbě, uvedla jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová. V posledních dnech se opětovně vynořila celá řada neposlušných řidičů, kteří riskují průjezd těchto úseků na červenou, doplnila mluvčí.

„Ve čtvrtek jsme se zaměřili na semafor u Maškovy pekárny ve Smržovce. Na červenou tam jelo šest řidičů. Dostali pokuty 2 500 korun a připsalo se jim pět trestných bodů,“ dodala Knopová. Policisté budou kontroly na této silnici provádět i v dalších dnech, a to nejenom na semaforu u Maškovy pekárny.

Velká dopravní omezení začala na I/14 letos na jaře. Za jediný květnový den přistihli policisté v zákazu vjezdu mezi Smržovkou a Tanvaldem 32 řidičů, další desítky motoristů pokutovali během několika příštích dní při jízdě na červenou ve Smržovce. Podle Knopové dokonce některá auta v uplynulých měsících dokonce předjížděla kolonu, která čekala před semaforem s rozsvíceným červeným světlem.

Na rekonstruovanou silnici I/14 mezi Jabloncem a Tanvaldem nesmí v současné době nákladní vozy - s výjimkou dopravní obsluhy. Kdyby tudy projížděly, zkomplikovaly by stavební práce, ohrožovaly by dělníky a poškozovaly vozovku.

Rekonstrukce silnice mezi Jabloncem a Tanvaldem brzdí výrazně dopravu celý letošní rok. Minulý týden tam během čtvrteční a páteční kalamity vznikaly dlouhé kolony vozidel. V zimním období rekonstrukce skončí, aby silničáři zvládali na I/14 údržbu.