„Nikdo nikomu nic nedluží a obě strany uznávají, že takto dochází ke spravedlivému a řádnému narovnání,“ řekla ČT ke smlouvě Wolfova advokátka Klára Veselá Samková, která chce dohodu využít při jeho obhajobě. Podle mluvčí ministerstva Petry Roubíčkové ale smlouva neřeší jakékoliv finanční záležitosti mezi státem a firmou UT2002: „Neobáváme se, máme na to právní posudek, který přímo předcházel této smlouvě o narovnání.“
Ministerstvo smlouvu i právní posudek tají. Česká televize má ale dokumenty k dispozici. Vyplývá z nich, že se stát zalekl soudní žaloby, kterou na něj kvůli vypovězení dotace firma podala. Právníci totiž v posudku resortu doporučili, aby se raději dohodl na narovnání. Součástí smlouvy je i závazek, že stát o narovnání informuje i finanční úřad, který stále řeší, kolik má firma do státního rozpočtu vrátit.

Reportáž Roberta Maleckého
Existence smlouvy zaujala i státního zástupce
Pouze řízení u finančního úřadu ale samo o sobě nestačí k tomu, aby byl poslanec trestně stíhán. Toho chce Wolfova advokátka také využít: „Pochopitelně očekávám, že policie minimálně vysvětlí, proč do svých úvah nezahrnula tyto skutečnosti, které jsou pro posouzení velmi významné.“
Kdo z úředníků se na přípravě smlouvy podílel, je také tajné. „Vím o tom minimum. Případ řešil zmocněný ředitel odboru kontroly, odbor legislativní a právní a náměstkyně ministra,“ uvedl bývalý ministr Martin Bursík. Existence smlouvy proto zaujala i státního zástupce Dušana Táborského, který případ dozoruje: „Samozřejmě orgány činné v trestním řízení se budou zabývat i všemi okolnostmi, za kterých došlo k uzavření té předmětné dohody, která je nepochybně orgánům známá.“