Žena vkročila na Slovácku pod vlak

Huštěnovice (Uherskohradišťsko) – Prudce rostoucí počet mrtvých lidí, kteří vstoupili pod vlak, se rozrostl o ženu, kterou na přejezdu v Huštěnovicích srazil expres. Šestapadesátiletá žena, která vedla kolo, podle informací Drážní inspekce podlezla závory a chtěla přejít přes koridorovou trať, po níž se 140kilometrovou rychlostí přibližoval vlak. Žena byla na místě mrtvá. Zhruba dvě hodiny po nehodě byl provoz na části trati Břeclav–Přerov veden pouze po jedné ze dvou kolejí.

Nehoda se stala před jednou hodinou odpoledne. „Strojvedoucí vypověděl, že ženu viděl na vzdálenost asi 50 metrů a vzápětí ji zachytil levým nárazníkem. Vlak jel rychlostí 140 kilometrů v hodině, to znamená, že od okamžiku, kdy strojvedoucí ženu spatřil, do střetu neuplynuly ani 2 sekundy,“ uvedl náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Jedná se již o druhou letošní nehodu na železnici, která se letos stala ve Zlínském kraji. Hned 1. ledna totiž vlak srazil na přejezdu v Halenkově sedmdesátiletého muže, který ignoroval výstražná světla. Série hned tří nehod, z nichž všechny skončily smrtí, se potom odehrála v první pracovní den roku. Další smrtelná nehoda se stala v noci na dnešek na nádraží v Mohelnici na Šumpersku. Projíždějící nákladní vlak srazil muže, který se procházel v kolejišti.