Pražský dopravní podnik nezvládá fronty na jízdenky

Praha – Pražský dopravní podnik nezvládá nápor cestujících, kteří si po Novém roce chtějí koupit kupon, respektive dlouhodobou elektronickou jízdenku pro cestování MHD. Zejména u prodejních míst v centru města se tak tvoří dlouhé fronty. Mluvčí společnosti Ondřej Pečený proto vyzval zákazníky, aby rovnoměrně využívali celou prodejní síť. Všechna místa, kde je možné kupony koupit, lze najít na webu dopravního podniku, elektronickou jízdenku je prostřednictvím internetu možné i zakoupit.

Lidé, kteří si nechtějí nebo nemohou dobít Opencard prostřednictvím internetu, se je nejčastěji vydávají nakoupit do infocenter dopravního podniku ve stanicích metra Nádraží Holešovice, Muzeum a Anděl, do centrálního dispečinku dopravního podniku v ulici Na Bojišti nebo do budovy pražského magistrátu v Jungmannově ulici. Podle mluvčího Pečeného lidé naopak velmi málo využívají prodejní místa ve stanicích metra Roztyly, Letňany, Kobylisy, Kačerov, Rajská zahrada, Kolbenova, Luka a na úřadu městské části Praha 9.

Jelikož se papírové kupony prodávají například v trafikách, obchodech nebo hotelích, doporučuje Pečený pro nákup bez fronty zamířit raději tam než do prodejního místa samotného dopravního podniku. Papírové kupony se prodávají i mimo metropoli. Podle seznamu dopravního podniku je seženou ve svých městech například obyvatelé Neratovic, Brandýsa nad Labem, Kladna, Ondřejova, Berouna, Říčan, Lysé nad Labem, Čelákovic nebo Úval.

Podle Pečeného lidé i přes poměrně velkou předprodejní síť využívají stále tatáž místa. „Je to každoroční boj, jak změnit zvyklosti cestujících. Před rokem se kupony prodávaly také na poštách, kterých je v Praze mnoho, ale stejně tato místa nebyla moc využívaná,“ poznamenal mluvčí dopravního podniku.