Sázející přijdou o 342 milionů, Tipsport jim spornou výhru nevyplatí

Praha - Sázková společnost Tipsport nevyplatí sázejícím předvánoční výhru 342 milionů korun. Rozhodla se tak na základě právního stanoviska společnosti Brož & Sokol & Novák, podle něho sázky nebyly uzavřeny dle herního plánu, a jsou tak neplatné. Informaci přinesl server Euro.cz. Tipsport už o svém rozhodnutí sázkaře informoval, třetina z nich výrok advokátní kanceláře s omluvou akceptovala. Trestní oznámení dosud na firmu nikdo nepodal.

„Potvrzuje se na straně jedné, že náš dosavadní postup vůči sázkařům byl správný a v souladu s platnou legislativou, na straně druhé, že sázky jsou neplatné a neexistuje žádný právní důvod k jejich vyplacení. Podstatné a jednoznačné je především to, že se nejednalo o sázku ve smyslu herního plánu, respektive loterijního zákona, a z tohoto důvodu tedy nemohl vzniknout žádný nárok na výhru,“ sdělil mluvčí společnosti Lubomír Ježek.

Tipsport současně vyloučil, že by sázkaři mohli mít uvnitř sázkové kanceláře spojence, který by jim dal tip na díru v softwaru. Sázející totiž díky ní zařadili na své tikety takzvané podpůrné sázky, které v kurzovém sázení nejsou povoleny. Svou výhru se tím pokusili zmnohonásobit. Chyba údajně vznikla v důsledku nasazení nové aktualizované verze internetové aplikace v předchozím dnu.

Tipující sázeli na střelce v NHL. Vsadili pouze pět korun, jenže na tiketu opakovali stejnou sázku mnohokrát, takže nakonec se celkový kurz vyšplhal na mnohem vyšší hodnotu. Tipsport spočítal, že sázkaři vyhráli dohromady 342 milionů korun.