Tři lidé se přiotrávili plynem, jeden nepřežil

Dolní Bělá - Tři lidé se dnes odpoledne otrávili plynem v Dolní Bělé na severním Plzeňsku. Čtyřicetiletého muže se již lékařům nepodařilo zachránit, dvanáctiletý chlapec a asi padesátiletý muž nejsou v přímém ohrožení života. Zemřelého muže našel doma v bezvědomí syn, který se odpoledne vrátil ze školy. Na pomoc přivedl souseda. Společně se ho pokoušeli oživit, přitom se však sami nadýchali nebezpečného plynu. Hasiči po příjezdu dům zajistili a odvětrali, plyn unikal z karmy.

Staršího muže a dítě převezly sanitky na pozorování, byli při vědomí a stěžovali si, že jim není dobře. Čtyřicetiletý muž byl převážen ve velmi vážném stavu. Případem se nyní zabývá policie.

Podobné neštěstí se dnes stalo v jednom z bytů v Praze-Záběhlicích. Čtyřiašedesátiletá žena a její devětatřicetiletý syn se zřejmě otrávili zplodinami z plynového kotle a zemřeli. S otravou oxidem uhelnatým z plynového spotřebiče byl ráno do nemocnice převezen také sedmačtyřicetiletý muž z Prahy, jehož našli příbuzní v bezvládném stavu.