Statek v Horních Počernících skrýval marihuanu za 3 miliony

Praha – Policisté odhalili ve statku v pražských Horních Počernicích další velkopěstírnu konopí. Na místě zadrželi šest cizích státních příslušníků pocházejících z Vietnamu. Za přibližně dva tisíce rostlin by na černém trhu získali odhadem až tři miliony korun. Policii na případ upozornili pracovníci pražské energetiky, kteří zjistili černý odběr elektřiny téměř za milion korun.

„Na místě jsme zadrželi šest Vietnamsky hovořících osob, které se před námi ukrývaly v prostorách statku,“ řekla České televizi policejní mluvčí Eva Miklíková. Policisté nyní objekt kontrolují a vyhodnocují množství zabaveného konopí. Po zdokumentování budou rostliny odeslány na expertízu do kriminalistického ústavu za účelem zjištění množství obsahu THC.

Zadržení byli převezeni k výslechu a jsou podezřelí z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což jim podle nového trestního zákoníku hrozí až pětileté tresty vězení. Pokud by ale policie prokázala, že byli součástí organizované skupiny, mohli by u soudu dostat až desetileté tresty.

Video Reportáž Richarda Samka
video

Reportáž Richarda Samka

Michal Hammer, Národní protidrogová centrála:

„Tyto pěstírny jsou zřizovány na jakémsi principu frenčízinku, to znamená, že jedna osoba zafinancuje kompletně stavbu této velkopěstírny a pak už z tohoto čerpá pouze jakési desátky.“