Žena nepřežila střet s nákladním autem, dcera je těžce zraněná

Karlovy Vary – Špatné počasí bylo zřejmě hlavním viníkem ranní smrtelné nehody na Karlovarsku. Pravděpodobně kvůli náledí a rozježděnému sněhu na silnici se v táhlé zatáčce u obce Mezirolí srazilo osobní auto s nákladním. Osmatřicetiletá řidička zemřela na místě, lékařům už se ji nepodařilo zachránit, její dcera byla ve vážném stavu převezena do nemocnice. Policie silnici mezi Karlovými Vary a Nejdkem na několik hodin úplně uzavřela.

„Třináctiletá dívka utrpěla otřes mozku a bylo podezření na poranění páteře. Převezli jsme ji po prvotním ošetření na chirurgii,“ uvedl mluvčí RZS Karlovarského kraje Lukáš Hutta. Hasiči dorazili na místo až po záchranářích, obě ženy byly v tu dobu mimo vozidlo a v péči zdravotnické záchranné služby. Pomáhali proto při přistávání vrtulníku, který ale bohužel musel odletět bez pacientky.

Během víkendu by mělo napadnout 30 až 50 centimetrů sněhu

Video Reportáž Marka Štětiny
video

Reportáž Marka Štětiny

Vážnější problémy silničáři na západě Čech očekávají hlavně večer, kdy má začít foukat i silnější vítr. Zatím v Karlovarském kraji jen drobně sněží. Od rána napadlo asi pět centimetrů sněhu. Na nasolených silnicích se tvoří sněhová břečka, která ale kvůli nízkým teplotám může místy namrzat. „Sníh zůstává ležet, vyjíždí se v něm koleje,“ dodal hlavní dispečer Správy a údržby silnic Karlovarského kraje Josef Bulka.