V dalších týdnech má sněžit i pršet, zpočátku bude i mráz

Praha - Počasí v nadcházejícím měsíci bude teplotně i srážkově průměrné. Na hory přinese další sníh, který se v nížinách bude měnit na déšť či déšť se sněhem. Slunce se na obloze objeví zřejmě jen v první dekádě, kdy bude i mrznout. Později by se mělo zatáhnout a oteplit. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Od pondělí do 20. ledna bude místy sněžit a bude oblačno. Lidé by měli v tuto dobu počítat i s tím, že při vyjasnění se mohou objevit mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty v této dekádě meteorologové očekávají od minus čtyř do minus sedmi stupňů, přičemž při zmenšené oblačnosti může být až minus 15 stupňů Celsia. Přes den bude maximálně minus sedm.

Na konci ledna se oteplí, hory pokryje další sníh

Pro poslední lednovou dekádu bude příznačné oteplení a velká oblačnost. Hory pokryje další sníh, v nižších polohách budou ale srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty by se měly pohybovat mezi plus dvěma až minus čtyřmi stupni Celsia, nejvyšší denní pak mohou vystoupit až na plus sedm stupňů.

Oblačno až zataženo bude podle meteorologů i deset prvních únorových dnů. Nadále bude občas sněžit, v nížinách i pršet. Postupně budou srážky ale ubývat a naopak přibudou mlhy. Nejnižší noční teploty by měly být mezi plus dvěma až minus čtyřmi stupni. Ve dne bude maximálně sedm stupňů nad nulou. Ke konci týdne se podle meteorologů začne opět ochlazovat, přičemž v noci by při zmenšené oblačnosti rtuť teploměru mohla klesnout až pod minus deset stupňů Celsia.

Noční kalamita na Štembersku
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24