Zlatníka brutálně ubodaly dvě ženy

České Budějovice - Jihočeští kriminalisté dopadli dvě ženy, které loni v prosinci zavraždily v Českých Budějovicích zlatníka. Připravily ho o šperky i peníze. Jejich útok byl podle vyšetřovatelů obzvlášť brutální, a proto jim hrozí až výjimečný trest. Policie nejdříve na případ uvalila informační embargo, podrobnosti zveřejnili kriminalisté až dnes.

Zavražděný zlatník byl nalezen ve svém bytě na českobudějovickém sídlišti, kde měl také svou dílnu. Obě ženy se k němu objednaly v polovině prosince, protože si údajně chtěly nechat vyrobit šperk. Uvnitř pak zaútočily. Nožem zlatníka zasáhly do krku, hrudníku a hlavy. Ten svým zraněním na místě podlehl. „Motiv byl loupežný,“ potvrdila vyšetřovatelka Renáta Burešová. Pachatelky byt po vraždě prohledaly, pistoli, šperky a peníze odnesly. Jejich část stačily během vánočních svátků utratit. Řádově se jedná o škodu za 100 tisíc.

Čtyřicetileté ženy žijící na Táborsku zadržela v pátek policejní zásahová jednotka. Obě pracují v nočním klubu. „Jedna neměla žádný záznam, druhá jen drobný,“ kroutí hlavou nad nečekanou podobou pachatelů Radomír Heřman, ředitel Jihočeské policejní správy. Na policejní správě za posledních pět let nepamatují, že by pachatelem podobného činu byla žena.

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky

V loňském roce vyšetřovali jihočeští kriminalisté sedm vražd. Neobjasněný stále zůstává případ z Jindřichohradecka, kde neznámý útočník zabil mladou ženu.

Ředitel Jihočeské policejní zprávy Radomír Heřman
Ředitel Jihočeské policejní zprávy Radomír Heřman
Více fotek
  • Ředitel Jihočeské policejní zprávy Radomír Heřman autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1351/135005.jpg
  • Zlatník měl dílnu u sebe doma autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1351/135004.jpg